За степента на дехуманизация на властта най-ярко свидетелства реакцията на убитото от ток момче. След откровено тъпото обяснение с мокрите обувки и възмущението и Борисов и Фандъкова изпаднаха в ступор и буквално се скриха като мишки.
Още: Прогноза за времето - 6 август 2025 г. (сряда)
Още: С военния самолет "Спартан": Превозиха по спешност двегодишно дете от Бургас до София
Не за пръв път го правят - има ли нещо за което трябва да се поеме някаква отговорност, а в случая всички се изпокриха, прилагат Тодор Живковата тактика , лягаме на дъното и си траем, окато отмине бурята. Утре, в други ден, ще назначат виновен, Борисов и Фандъкова ще наредят "проверка" на всички шахти по земното кълбо - ситуационна реакция, Гешев ще "поеме под личен контрол" разследването. Медиите на властта ще покажат загриженото и ядосаното "първо лице", пише бившият дипломат Илиян Василев във Фейсбук.
Един куп предавания от развлекателен тип и сутрешни блокове ще кършат ръце и възмущават в ефир, както направиха след смъртта на Милен Цветков, от същата телевизия и същото предаване, което го беше унизило. Като че същите "колеги" не са виновни за тази принизена от развлеченията чувствителност и отсъстваща отговорност на власт и общество.
В допълнение придворни ще се възмутят че трагедията се използа за политически цели и така три дни, докато "потънат" отново в блатото на собственото нищожно съществуване.
Още: Kaufland със специална брошура за семейно пазаруване
Още: Дъжд и гръмотевици в някои планински райони. Времето утре - 6 август 2025 г.
Нито свян, нито страх от Бога нямат! За това получават от владици медали, вместо покаяние и опрощение.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Нови ограничения, нови глоби: В сила са промените в Закона за движение по пътищата
Още: Международният ден на лешояда събира малки и големи в сърцето на Родопите
Не че са пряко виновни за оголените кабели и за смъртта на момчето. А за това, че вкараха чалга във властта, че няма правила, че законите се заместват от рушвети, калинки се назначават вместо професионалисти, има безотговорност вместо емпатия и солидарност. За срива на човешките ценности и нрави, който започнат от самите нас.
Ден да мине, друг да дойде. До следващия "нелеп" закономерен инцидент.
Бог да пази децата и невинните, защото тези с властта няма да го сторят!
Още: 173 хил. души нямат достъп до вода: Омбудсманът има препоръки