Вече е готов проект за ремонтирането и освежаването на най-опасните части и подпокривни конструкции на катедралния храм „Св. вмчк Димитър Солунски” във Видин. Това каза епископ Поликарп, председател на храма и викарий на Видинския митрополит, предаде "Фокус".
Още: Съдът потвърди забраната за отглеждане на норки в България
Още: Лоши прогнози: Усилва се вятърът в района на пожарите
Той добави, че документите са предадени на община Видин и се очаква финансиране от отдела към Министерския съвет, подкрепящ възстановяването на православни храмове в страната.
„Проектът, който сме подготвили, е на стойност около 260 000 лева. Надяваме се тези пари да бъдат предоставени, за да може да се спаси храмът от сериозно разрушаване”, добави епископ Поликарп.
Катедралният храм на Видин е осветен преди 114 години, но досега е ремонтиран само частично. На 26 октомври – Димитровден, тържествено ще бъде отбелязан храмовият празник на катедралата.
Още: НКЖИ с проект за нова жп линия с Турция
Още: Русия иска да открие консулство до щаба на Военноморските сили във Варна