Излизането на една или повече страни от еврозоната няма да разруши валутния съюз или проекта за европейска интеграция, заяви чешкият президент Вацлав Клаус в интервю за агенция Блумбърг.
Още: Най-важните новини за деня: 26 юни 2025 г.
Още: Очаква ли ни захлаждане: Прогнозата на Деница Стоянова
Според чешкия лидер излизането на Гърция от еврозоната ще бъде победа за страната, която е „жертва на монетарната система”.
Клаус посочи, че въпросът за влизане в зоната на единната европейска валута не е на дневен ред в Чехия.
„Не смятам, че еврото ще изчезне. Въпросът е колко от страните искат да останат в тази система и колко трябва да я напуснат”, добави 71-годишният чешки президент.
Още: Засякоха избягалия леопард: Местят дронове, термокамери и фотокапани
Още: Термометърът е показвал 41 градуса: Ето къде е било най-топло в България
Чешкият президент смята още, че системата на еврозоната наказва някои страни, които в крайна сметка биха били по-добре без еврото.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Митов прати депутати да питат Зукърбърг за свалената страница на BG Elves
Още: Над 15 000 потребители избраха Kaufland за Търговска верига №1 у нас
Редактор: Яна Баярова