Лидерът на БСП Корнелия Нинова бе приета днес във ВМА София след положителен тест за COVID-19. За това съобщиха преди малко от пресцентъра на левицата.
Още: Пожар покрай жп релси: Линията Русе-Бяла е временно спряна
Още: Днес отбелязваме Деня на хидратацията
Повече информация за здравословното й състояние ще бъде предоставена допълнително.
Нинова усетила някои симптоми и затова побързала да си направи теста, сочи информация на "24 часа".
Вече четирима депутати от „БСП за България“ дадоха положителни проби за COVID. Това са Кирил Добрев, Драгомир Стойнев, Иван Иванов и Анна Славова.
Още: Големи отстъпки на мега марки и родна реколта до 29 юни в Kaufland
Още: Опасно горещо в вторник: Обявиха жълт код
Под домашно лечение е поставен премиерът Бойко Борисов. Освен това - с положителен тест е и заместник регионалният министър Николай Нанков.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Рязък скок на руската пропаганда у нас покрай новините за еврозоната
Още: Рекордна жега в два града на България. Времето утре - 24 юни 2025 г.
Заради контакти със заразените пък са карантинирани - министърът на земеделието Десислава Танева и министърът на финансите Кирил Ананиев (ден по-късно беше съобщено, че е освободен). Под карантина беше и Севделина Арнаудова от централата на ГЕРБ. В изолация е и шефката на Нанков в министерството - Петя Аврамова.
Заради скорошен контакт с Борисов са карантинирани още здравният министър Костадин Ангелов, главният държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев, министърката на енергетиката Теменужка Петкова, министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Росен Желязков, заместник министърът на външните работи Георг Георгиев, шефката на кабинета на премиера Деница Желева.