МОСВ: Строежът в Калиакра се извършва незаконосъобразно

31 август 2017, 15:43 часа • 1777 | прочитания

Проверката на Регионалната инспекция по околната среда и водите – Варна (РИОСВ) установи закононарушение при строежа в Калиакра, за който беше получен сигнал.

Още: Доц. Илия Кожухаров – свободен дух в несвободно време (ВИДЕО)

Още: Най-важните съвети за лятната почивка са тук (ВИДЕО)

Според документите и представената информация от Община Каварна строежът се извършва в поземлен имот №029111 (нов № 07257.29.111) по плана на землището на с. Българево. Той попада в защитена зона за опазване на дивите птици BG0002051 „Калиакра“ и защитена зона за опазване на природните местообитания и на дивата флора и фауна BG0000573 „Комплекс Калиакра“, съобщиха от МОСВ.

Имотът е в урбанизирана територия и за него има Разрешение за строеж №67/04.09.2012 г., издадено от главния архитект на общината на две физически лица. Разрешението е за строително-монтажни работи по одобрен проект за обект „Административна обслужваща сграда“ със застроена площ 132,4 кв. м.

Тъй като разрешението за строеж е издадено през 2012 г., то губи правно действие, защото в продължение на 3 г. от издаването му не е започнало строителство. Разрешението за строеж впоследствие не е подновявано.

Още: Промени в движението по АМ “Тракия“ в Пловдивско и Пазарджишко (СНИМКИ)

Още: СЕМ се произнесе за "Ергенът" и "избухването" на Мартин срещу Даниела Рупецова

Във връзка с констатираното закононарушение днес предстои съвместна проверка на място и с представители на община Каварна, РИОСВ – Варна и РПУ – Каварна. След изясняване на всички факти и обстоятелства по случая ще се предприемат административно-наказателни действия от компетентните органи, включително премахване основите на строежа и възстановяване на терена.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес