Националната служба за охрана (НСО) получи признание за високото ниво на подготовка на служителите си.
Още: Прогноза за времето - 23 септември (вторник)
Още: Внимание шофьори: Ремонт затваря три участъка от АМ "Тракия" към Бургас
Националната служба за охрана получи Специалната награда на организаторите на авторитетното състезание Commando Challenge – Плакет на II батальон на Британската лека пехота, като признание за високото ниво на подготовка на служителите на НСО.
Почетният артефакт бе приет от отбора на НСО, победител в четвъртото издание на надпреварата, което се проведе на 29 септември т.г. с участието на елитни бойци от служби от сектор „Сигурност“, МВР и Българската армия.
Още: Бивш шеф на НСО: Службите се нуждаят от реформа, но не със смяната на началници
Още: Интрига за второто място - ПП-ДБ, "Възраждане" или ДПС-Ново начало: Проучване
Още: Кога се очаква първият сняг? Николай Василковски разкри с какво време посрещаме есента
Снимка НСО
Още: България чества 117 години от обявяването на Независимостта
Още: Кой има имен ден днес, 22 септември 2025 г. Честито!
Приза връчи ветеранът от Британската армия Джон Станфорд, служил в гр. Басра, Ирак, по времето на атентата срещу българската база „Индия“ в Кербала на 27 декември 2003 година. Тазгодишното издание на Commando Challenge съвпада с 20-годишнината от смъртта на петимата български военнослужещи при атаката срещу българския контингент.
Още: Заради заплахи: Политици с охрана от НСО
Още: Най-важните новини за деня: 21 септември 2025 г.
Още: Пожарът над Сливница се разраства, борбата ще продължи през нощта при силен вятър
„Заедно скланяме глава пред завинаги изпълнилите дълга си. Приемаме този жест като признание, че с уменията, които придобиваме и подобряваме всеки ден, сме достойни да изпълняваме своя дълг. А в основата му е да спасяваме човешки живот“, коментира началникът на НСО бригаден генерал Емил Тонев.
Още: Ген. Красимир Станчев: Делян Пеевски сам си избрал охраната от НСО