Областна администрация Бургас се побратими с област Тараклия

16 август 2021, 17:52 часа 3280 прочитания 0 коментара

Областният управител на Бургас проф. Мария Нейкова и председателят на район Тараклия, Република Молдова, Иван Палсар подписаха двустранно споразумение за сътрудничество между Областна администрация Бургас и Район Тараклия.

Още: Най-важните новини за деня: 7 август 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 8 август 2025 г. (петък)

Споразумението включва сътрудничество в областта на културата, туризма, образованието и търговските отношения. Това е първото сключено двустранно споразумение между Областна администрация Бургас и област в Република Молдова, както и първото, което проф. Мария Нейкова подписва като областен управител.

Подписването на споразумението за сътрудничество между Бургаска област и Тараклийски районзатвърждава приятелските отношения и обмен между двата региона и продължава политиката на областния управител за разширяване на международното сътрудничество в икономически, културен и социален аспект.

„Споразумението, което подписахме днес, е резултат от интензивни разговори, в които и двете области показаха желание за партньорство в търговско-икономическо, научно-техническо икултурно сътрудничество“, каза областният управител проф. Нейкова.

Още: Ракетите "Javelin", с които Украйна поразява Русия: Кога да очакваме доставките им в България?

Още: Сарафов се срещна с ФБР

Председателят на Тараклийски район Иван Палсардопълни, че днес се дава едно добро начало на бъдещо ползотворно сътрудничество и изрази надежда, че двустранното партньорство ще допринесе и за поддържане на българското самосъзнание и родолюбие в българското население там, тъй като Тараклийския район е център на българите, категоричен е той.

Двете страни се споразумяха да се работи активно по проекти, които ще привлекат допълнителни инвестиции като за целта ще се изработи план за реализиране на споразумението.

Другите области на сътрудничество включват изкуството, здравеопазването, спорта, екологията и рационалното използване на природните ресурси.

 

Още: Български военен контингент замина за Косово като част от войските на НАТО

Още: БДЖ и еврото: Плащания в лева няма да се приемат след тази дата

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес