Лоши са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС). Температурите са между 1 и 12 градуса с умерен вятър. В най-високите части на планините има и преминаваща мъгла. От съоръженията работят кабинковият лифт „Ястребец“ на Боровец и първа и втора въжени линии на Пампорово.
Още: В Плевен и областта водата ще бъде пусната за два часа тази вечер
Още: Напълни цялата ученическа раница на изгодна цена в Kaufland
От ПСС съветват туристите да останат в по-ниските части на планините, защото в следобедните часове се очаква влошаване на времето.
Планинските спасители са оказали помощ на човек с изкълчен глезен в Стара планина. Акцията по транспортирането му е приключила успешно в 02:00 часа.
Още: Спасителната служба: Туризъм - само в ниските части на планината
Още: И Белоградчик е на воден режим
Още: Боядисаха 700 км релси: Причината са температурите
Над планините облачността ще е променлива. Главно над Източна Стара планина и Странджа ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и там ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици, показва прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. Ще духа силен и бурен северозападен вятър. Температурите чувствително ще се понижат и максималната на височина 1200 метра ще е около 15°, но 2000 метра - около 8°.
Планинската спасителна служба: Днес не правете преходи в планините
Още: Кои шест държави ни помогнаха в гасенето на пожарите
Още: Страданието им не е невидимо: Повече от 100 хил. души казват "НЕ" на клетките за телета пред НС