Днес след 19:00 часа започнаха да се събират хора за поредна вечер на протест с искането за оставка на кабинета „Орешарски”, предаде репортер на Агенция „Фокус”.
Още: Прогноза за времето - 3 май 2025 г. (събота)
Още: Какво ще е времето през почивните дни: Прогнозата на Деница Стоянова
След като завършиха пресконференцията си, група от „Ранобудните студенти” се присъедини към групата протестиращи пред централния вход на Народно събрание. Заедно с тях протестиращите наброяваха видимо 200 души.
В района имаше засилено полицейско присъствие. Протестиращите скандираха „Всеки ден ще е така до оставката”, свиреха на свирки, тупаха на барабани, развяват български знамена и знамена, направени от студентите, символизиращи окупацията на СУ. По-дебелите метални заграждения пред входа на парламента още са тук.
Около 20:30 на Facebook страницата на Ранобудните студенти се появи следното съобщяние:
Още: Най-важните новини за деня: 2 май 2025 г.
Още: Как ще се пенсионираме: Идеи с много неизвестни (ВИДЕО)
Преди броени минути ние, Ранобудните студенти, успяхме да предотвратим опит за провокация от страна на наш "ученолюбив" колега. Той упорито настояваше да влезе в сградата на Ректората, отказвайки да се легитимира. Целеше се да бъдем предизвикани да изпълним заканата си, че при каквито и да било опити за провокация, университетът отново ще затвори врати. Напомняме, че това решение е в сила и ви подканяме да прочетете отново Декларацията ни от днес, 18.11.2013, преди да предприемате необмислени действия.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За и против промените за споделеното родителство: Говори съвносител на проекта
Ранобудните студенти
Снимка: Ранобудните студенти
Още: Русия атакува не Украйна, а идеята за свободна Европа (ВИДЕО)
Още: Законно ли е да ви взимат 800 лева за 12 км пътна помощ? Проверката приключи