Руснаци, искащи убежище, излязоха на протест в Бургас

19 март 2023, 18:00 часа 3810 прочитания 0 коментара

В Бургас се проведе протест на руски граждани, които искат да получат политическо убежище у нас. Те се бяха събрали пред паметника на Альоша в морския град.

Още: Най-важните новини за деня: 1 октомври 2025 г.

Още: Специални опаковки удължават срока на годност на прясната риба в Kaufland

На протеста присъстваха режисьорката Оксана Грускова и актрисата Елена Санина. „Искаме убежище от режима на Путин. Аз съм режисьорска, моята приятелка е актриса. Преподавателка съм по актьорско майсторство и не искам да съм инструмент на неговата пропаганда. В Русия не можем да упражняваме професиите си свободно“, заяви Оксана. Двете с Елена в България работят и с руснаци, и с украинци, които са избягали от войната.

Съдът в Бургас им е отказал политическо убежище, защото няма доказателства, че върху тях е упражнявана репресия заради политическите им убеждения. Те ще обжалват решението пред Върховния съд.

Протестът беше подкрепен от украински бежанки, които са намерили убежище в България, предаде БГНЕС.

Още: Заради ремонт: Въвеждат временна организация на движение в два участъка от АМ "Тракия"

Още: Гроздан Караджов: Освобождаваме директора на ДАИ, въвеждаме боди камери и ротация на инспектори

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес