САЩ ще бойкотират речта на Ахмадинеджад пред ООН

26 септември 2012, 19:07 часа 5644 прочитания

САЩ разкритикуваха "отблъскващите клевети" срещу Израел на иранския президент Махмуд Ахмадинеджад и заявиха, че ще бойкотират речта му пред Общото събрание на ООН, предаде БГНЕС.

Още: Най-важните новини за деня, 16 юли 2025 г.

Още: Искаме си кмета! Варна и София се вдигнаха в защита на Благомир Коцев (ВИДЕА)

Ахмадинеджад, чиято страна е изправена пред нарастващ натиск заради ядрената си програма, е един от най-високопоставените оратори на срещата на върха на ООН днес. Той произнесе няколко речи, в които отправя атаки срещу Израел и Запада, докато беше в Ню Йорк.

"В последните няколко дни г-н Ахмадинеджад отново използва пътуването си до ООН не за да изразява легитимните стремежи на иранския народ, а да бълва параноидни теории и отблъскващи клевети срещу Израел", заяви Ерин Пелтън, говорителка на американската мисия в ООН.

"Особено неприятно е, че г-н Ахмадинеджад ще има платформата на Общото събрание на ООН на празника Йом Кипур, поради което САЩ решиха да не присъстват", допълни говорителката. САЩ, Израел и други западни страни редовно напускаха протестно залата при предишни речи на Ахмадинеджад в ООН. Това ще бъде последната поява на иранския президент пред Общото събрание, тъй като той трябва да напусне поста си догодина в края на втория си президентски мандат.

Още: Ще се третират почти като шофьори: Не всеки ще може да кара тротинетка

Още: Психиатричната болница "Св. Иван Рилски" е оборудвана с пожароизвестителна система и спални комплекти от негорим текстил

Редактор: Яна Баярова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес