Снегът се завърна през пролетта (СНИМКИ и ВИДЕО)

10 април 2022, 15:53 часа • 10528 | прочитания

С понижението на температурите на много места у нас валежите от дъжд преминаха в сняг, показват публикации в страницата на Meteo Balkans, съобщи NOVA.

Още: Важно за шофьорите: Променят глобите за неплатени пътни такси

Още: Срещата в Хага: НАТО на прага на нова ера (ВИДЕО)

В момента обстановката из страната прилича много повече на зимната, отколкото на предишните слънчеви пролетни дни, когато температурите достигнаха 25 градуса. Значителна снежна покривка ще се образува в Родопите и Централен Балкан, предупреждават от НИМХ.

Още: Защо ароматите от Близкия изток превзеха пазара

Още: Български учени доказаха способността на Антарктика да пази леда си от Слънцето

Снежна покривка вече има в прохода "Петрохан", в Драгоман, Годеч и в още населени места в област София и Перник, както и на други места в страната.

Сняг заваля и в столичните квартали, които са в полите на Витоша. Горна баня, Бистрица, Бояна, Симеоново и Драгалевци се покриха в бяло. В кварталите Манастирски ливади, Гоце Делчев, Борово, Бели брези и Стрелбище също прехвърча слаб сняг. Той обаче не може да натрупа, а температурите остават положителни.

Още: Приеха две промени в Наредбата за работното време, почивките и отпуските

Още: БДЖ ще превозва с жп транспорт, докато не приключи нова процедура по възлагане

ОЩЕ: Идва ново застудяване и нов сняг в цяла България

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Илия Лазаров
Илия Лазаров Отговорен редактор
Новините днес