Стреснахте ли се? Целта е постигната, значи

01 април 2020, 23:50 часа • 16957 | прочитания

Не знам как е другаде, но виждам, че у нас извънредното положение се управлява с извънредни емисии по телевизиите, пише известната журналистка Анна Заркова във фейсбук.

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Още: Нови цени на винетките от днес

Целта е - както обявиха от МВР и от Военния щаб - „да се стрескат гражданите“, а също така „гражданите да не се успокояват“.

За тази цел емисиите се излъчват както сутрин на ставане, така и вечер на лягане. Ето последната: „Извънредно! Десета жертва на коронавируса! 40-годишен мъж почина в „Пирогов“ от COVID-19. Сърцето му внезапно спря.“

Стреснахте ли се? Браво. Целта е постигната, значи. Но само донякъде. Страх ме е да си помисля даже с какви още по-картинни описания на смъртта биха могли да ни втрещяват в идните 30 дни и нощи, докато ги уверяваме: „Не, не, неее, не се успокояваме!"

Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!

Още: Прогноза за времето - 1 май 2025 г. (четвъртък)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес