Приключва дотацията на таксиметровите шофьори. Това каза министърът на транспорта Георги Гвоздейков в предаването "На фокус" по Нова телевизия.
Още: Тестват системата BG-ALERT: Кога и къде
Още: Промени в движението по АМ “Хемус“: Къде и кога
"Първата ми среща като министър беше с таксиметровия бранш. Първото искане беше за компенсациите, които покриват част от сумата за патентен данък, който се плаща към съответните общини. Това е една COVID мярка ,която върви малко по-назад във времето. Заложен е за плащане по-макият данък. Ние ще трябва да докомпенсираме разликата между това, което са платили и това, което трябва да се плати", каза министърът. Той заяви, че е провел среща с вицепремиера и финансов Асен Василев, като той е поел ангажимент този разход бъда включен в държавния бюджет. Гвоздейков посочи, че става въпрос за 6 млн. лв. ОЩЕ: Какво поиска таксиметровият бранш от министър Георги Гвоздейков
Министърът коментира, че спира обществените поръчки, свързани с подвижния състав на БДЖ. "Има стартирани процедури за обществени поръчки. Една част от тях съм спрял в петъку, а другите в понеделник или вторник. Спирам ги не за да правя на инат на предходното правителство, а защото има нарушени процедури, които трябва да бъдат спазени", уточни той. ОЩЕ: Няма опасност от преливане на язовири
Гвоздейков обърна внимание и на темата с язовирите, като каза, че обстановката се нормализира и те са в спад.
Още: Meteo Balkans: 5-метрови вълни удрят българското Черноморие до дни
Още: Прогноза за времето - 1 октомври (сряда)
Министърът също така обяви, че през декември ще се радваме на доставката на първия хеликоптер за спешна медицинска помощ, собственост на България.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: От пастата до тирамисуто – Италия те очаква в Kaufland
Още: Октомврийски дъжд в тези райони. Времето утре - 1 октомври 2025 г.
Стана ясно, че той ще направи ревизия на държавните предприятия и търговските дружества, която ще обхваща периода от началото на годината.