В добри отношения сме с Македония, но още не е потвърдено

04 февруари 2013, 15:14 часа 10465 прочитания 0 коментара

Засега няма конкретни заключения от срещите на работните групи между външните министерства на Македония и България относно добросъседските отношения, но в последните няколко седмици имаме индикации какво може да очакваме от тях, заяви македонският външен министър Никола Попоски, цитиран от македонската агенция МИА.

Още: Най-студените места в страната. Времето утре - 19 септември 2025 г.

Още: От футбол пред блока до стипендия по математика в Хонг-Конг

Той допълни, че е добре скоро да се решат всички спорни въпроси. "Имаме изключително открит и конструктивен подход в комуникацията с всички съседи, включително с България. Смятаме, че всяка стъпка, която може да открие пред нас възможности за по-добра интеграция, за по-голямо разбирателство, трябва да бъде поздравена", заяви Попоски на среща в Скопие с генералния секретар на Пакта за сътрудничество в Югоизточна Европа Горан Свиланович, предаде БГНЕС.

Според него в момента няма конкретни заключения от работата на групите. "Комуникацията между работните групи покрива всички области, в които сме предприели инициативи и за които смятаме, че могат да бъдат одобрени от нашия съсед. В този контекст можем да осъществим много неща независимо дали имаме договор или не, тъй като разбирателството се гради чрез конкретни действия", заяви Попоски.

Македонският външен министър посочи, че в многостранен аспект, независимо дали става дума за резолюциите на Съвета на Европа, на Европейския парламент или за нещо друго, трябва да се действа искрено. "Аз винаги се водя от принципа, че не трябва да правиш нещо, което не искаш да ти правят на теб. Мисля, че имаме много широк материал и много добра двустранна основа за разбирателство, върху която трябва да съсредоточим енергията си, а не да се занимаваме с неща, с които винаги може да се злоупотреби с цел да се създаде впечатление за липса на добросъседство", посочи Попоски.

Още: Полицай почина, докато охранява протеста пред Народното събрание (СНИМКА)

Още: Blue Warrior Whisky с първа реклама в национален ефир

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес