За рибните продукти се говори все по-малко - дали защото не влизат в стандартната потребителска кошница или защото се сещаме за тях само на Никулден? Но искаме да напомним, че въпреки скока на цените на храните, тези продукти са достъпни и качествени, каза Андрей Велчев, председател на Сдружение "За достъпна и качествена храна", по време на кръгла маса на тема "Качеството и безопасността на рибните продукти в България", проведена на 28 февруари в националния клуб на БТА в София.
Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)
Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?
"България има традиции в производството на различни храни, а историята показва, че рибните продукти са присъствали в диетите на българите много отдавна – риби, раци, миди", заяви и Георги Събев, заместник-министър на земеделието.
Събев цитира официална статистика, според която България е една от държавите, които консумират най-малко риба. Според него статистиката не отразява действителността. "Всяка година има 100 000 рибарски билета за любители. Не сме наистина съвсем на дъното", посочи зам.-министърът.
ОЩЕ: Учени: Това е най-добрата риба за предпазване от диабет
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София
По думите му идните години се очаква да има свръхтърсене на рибни продукти, тъй като те могат да бъдат добър заместител на други източници на протеини.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!