Фестивалът "Жива вода" е първото събитие, с което стартира културният проект на общината "Завръщане в Самоков" – за музика, танц, театър, изобразително и приложно изкуство, фотография, художествена литература, кино, съобщиха от местната администрация.
Още: „Червена зона“ за паркиране в София, цената ще е солена: Идеи за нови промени
Още: Не съм послушко и това дразни много хора: Васил Терзиев за проблемите на София
Целият формат е подчинен на идеята за организиране на изяви на самоковци, занимаващи се с различен вид изкуство. Форумът е замислен като платформа за изява на творци на мястото, откъдето са тръгнали - завръщане в родния град.
Фестивалът "Жива вода" се реализира по идея на Диляна Христова.
Диляна започва да свири на пиано, когато е едва 5-годишна, в музикалната школа „Проф. Васил Стоин”, в класа по пиано на Наталия Захариева и солфеж при Цветанка Георгиева (тогава директор на школата).
Още: Магията на танца оживя в спектакъла „Зад кулисите, там, където започва” в Самоков
Още: Косят зелените площи в София, на места се пръска и срещу кърлежи
По-късно продължава музикалното си обучение в София и в Академията за музикално и танцово изкуство в Пловдив. Била е учителка по музика в Самоков (СУ „Отец Паисий”). От 2000 г. е преподавател-методист към Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ЦГМ с важна информация за синята и зелената зона в София по празниците
Още: Обвинения в преврат и зависимости от Пеевски: СОС запази новото ръководство на "Метрополитен"
Още: Лоша миризма и лай: Жена отглеждала 48 кучета в столичен апартамент (ВИДЕО)
Тя напуска България през 2009 г. Сега живее и работи в Кувейт, където се занимава с изпълнителска, продуцентска и преподавателска дейност. Ратува за популяризиране на България и родния фолклор зад граница.
„Това се случи и на самоковска сцена. Тя успя да събере прекрасни музиканти от страната и чужбина и да им зададе разработка на класически произведения, основани на българския фолклор. В продължение на два дни от сцената на читалище - паметник "Отец Паисий" и от сцената в Туристическата градина, самоковци се докоснаха до прекрасното изкуство на Диляна и нейните гости“, информират още от общината.