Кметът на Стара Загора проведе среща за бившата АГ болница в града

10 юни 2022, 17:53 часа • 2192 | прочитания

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров, председателят на Общинския съвет Мария Динева и старозагорският народен представител Искра Михайлова проведоха среща днес с д-р Петър Грибнев - заместник-министър на здравеопазването. Темата бе собствеността на сградата на бившия АГ комплекс в града.

Още: В Стара Загора официално откриха монумент със спътник "България 1300"

Още: Трима зам.-кметове на Стара Загора дадоха старт на проекта за енергийно обновяване на общинския превозвач

Категорична бе позицията и на тримата старозагорски представители, че сградата не бива да се продава, а да се даде възможност на Общината да реализира своите планове, които са в интерес на здравеопазването в Стара Загора.

В края на разговора, д-р Грибнев пое ангажимент на предстоящото Общо събрание на УМБАЛ „Проф. д-р Ст. Киркович“ представителят на държавата да гласува „против“ продажбата на емблематичната сграда в центъра на Стара Загора.

 

Още: Ето кой е новият директор на Регионалния исторически музей в Стара Загора

Още: Община Стара Загора в подкрепа на кампанията срещу "дизайнерската дрога"

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес