Строителна фирма в град Стара Загора бе санкционирана за отсечен кипарис. След сигнал, подаден на горещия телефон на общината, е извършена проверка и е установено, че фирмата няма разрешение за отсичането на две дървета - кипарис и слива. Съставен е акт за установяване на административно нарушение.
Още: Заплаха за съд, защото питаш: Сагата с "мистериозния" енергиен проект на Гълъбово
Още: Пожар избухна във фабрика за пелети
След оплакване на граждани на два търговски обекта са съставени констативни протоколи за преместване на отводняването на климатици заради предпоставки за заледяване на части от тротоарните пространства.
От 3 до 6 декември на горещия телефон 0800 157 37 са отчетени около 170 сигнала, най-много са за неправилно паркирани автомобили - над 60.
Много са и подадените сигнали за бездомни кучета в различни райони на града и села от общината. Тя е пренасочена към общинския приют за безстопанствени животни.
Още: Осъдиха журналист да плати за въпрос към кмета на Гълъбово
Още: Кметът на Стара Загора обясни защо вдига данъците
След получени обаждания на телефона са извършени и ремонти на улично осветление, светофарни уредби, паркомати.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ето кога ще се проведе есенният панаир в Стара Загора
Още: В Стара Загора отбелязаха 148 години от боевете за защитата на града
Община Стара Загора е реагирала на сигналите, за които има правомощия, а останалите са насочени към компетентните органи. На гражданите е върната обратна информация.