Григор Димитров отказа австралиец за полуфинал срещу Зверев в Китай (ВИДЕО)

5607

Голямата тенис звезда на България Григор Димитров успя да победи австралиеца Кристофър О'Конъл с 6-4, 6-1, за да се класира на полуфиналите на турнира от сериите ATP 250 в Чънду, Китай. Гришо сломи своя съперник след 85 минути игра.

Григор Димитров на полуфинал в Чънду

След като в събота Гришо постигна победа №400 в кариерата си, днес българинът продължи с доброто си представяне, побеждавайки 53-ия в света О'Конъл, и то за втори път през тази година след срещата помежду им в Женева на клей.

Този път двамата премериха сили на твърдите кортове в Чънду, където срещата започна равностойно. В самия край на първия сет обаче Григор успя да пробие своя съперник, за да спечели частта с 6-4. Във втората част Гришо направи ранен пробив и поведе с 3-0, а в края отново проби съперника, за да спечели с 6-1.

Нова среща между Гришо и Саша Зверев

На полуфиналите Григор Димитров ще се изправи срещу Александър Зверев, откогото българинът има три загуби само през 2023 година. Другият полуфинал противопоставя Лоренцо Музети и Роман Сафиулин.