Григор Димитров прегази сърбин и чака Джокович на Australian Open (ВИДЕО)

3737

Звездата на българския тенис Григор Димитров разгроми сърбина Ласло Джере в три сета (6:3, 6:2, 6:0) за едва 1 час и 34 минути в мач от втория кръг на Откритото първенство на Австралия. По този начин българинът се класира за третия кръг, където очаква рекордьора по титли в Мелбърн Новак Джокович, който по-късно днес ще премери сили с квалификанта Енцо Куако.

Григор не остави никакви шансове на 68-ия в света Джере в първата среща помежду им. Българинът взе контрола над събитията още от първия гейм, като стигна до ранен пробив. При 5:2 Гришо имаше сетбол на сервис на Джере, но не го оползотвори и дочака следващия гейм, за да затвори сета на свой сервис с 6:3.

Светкавична реакция: Григор отказа Карацев с блестящо отиграване (ВИДЕО)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на първия за годината турнир от Големия шлем - Откритото п...

Григор Димитров

Във втория сет Димитров бе още по-категоричен, пробивайки още в първия гейм, а след това направи нов пробив. При 5:1 Гришо имаше три сетбола на сервис на Джере, който все пак оцеля, но в следващия гейм българинът затвори сета с 6:2.

В третата част Джере започна да изпитва и физически проблеми, а това ускори отпадането му от надпреварата. Гришо направи два ранни пробива, в които сърбинът взе общо две точки. Доминацията на българина продължи и той направи трети пробив, след който и върза "геврек" на опонента си за 6:0. Джере спечели само четири точки в целия сет.

Съдията на стола не пусна Джокович до тоалетна, Ноле отиде без разрешение (ВИДЕО)

Големият фаворит за титлата на Откритото първенство на Австралия Новак Джокович стартира с експресна победа в три сета (6-3, 6-4, 6-0) ...

Така Григор Димитров записа втора поредна "чиста" победа в Мелбърн, след като в първия кръг победи в три сета и Аслан Карацев. В третия кръг се очаква и най-голямото изпитание за Гришо в турнира - Новак Джокович, който преследва рекордна 10-та титла. Сърбинът обаче първо ще трябва да се справи със съпротивата на Енцо Куако.