Григор Димитров приключи участието си на Ролан Гарос след здрава битка с Вавринка

16335

Ракета №1 на България Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира Ролан Гарос. Той бе победен от добрия си приятел извън корта Стан Вавринка след 6:7 (5), 6:7 (4), 6:7 (8). Така Гришо отново не успя да се класира за 1/8-финалите в Париж, въпреки че показа страхотен тенис в първата седмица на турнира.

Двубоят, който започна вчера, бе изключително равностоен от първата до последната си минута. Швейцарецът стартира с брейк още в първия гейм на мача, който Гришо върна в средата на сета. До края двамата печелиха подаванията и така се стигна до тайбрек, в който Стан надделя. Последва и вторият сет, но в него пробивите липсваха и логично отново се стигна до изиграването на дълъг гейм. И този път 28-ят в света бе по-концентриран, за да успее да поведе с 0:2 сета, като след последната точка срещата бе прекъсната заради настаналия мрак във френската столица.

Днес двамата отново излезнаха на Корт №1, за да продължат битката по между си. И отново, както вчера, геймовете бяха печелени лесно от сервиращите до деветия гейм, когато Вавринка намери начин да пробие Григор, но българинът моментално се върна в "играта" и изравни за 5:5 след пробив на своята сметка. Така зрителите на мача отново щяха да гледат тайбрек и този път Григор тръгна по-смело. Българинът бързо направи два минипробива и скоро водеше с 6:2. Четирите сетбола не бяха достатъчни и в крайна сметка швейцарецът вдигна победоносно ръце след 8:10.

За статистиката Вавринка остави цели 14 аса срещу само 4 за хасковлията. Стан имаше надмощие и при печелившите удари - 57 срещу 36, както и при непредизвиканите грешки - 60 срещу 34. На 1/8-финалите ракета №2 на Швейцария ще се изправи срещу Стефнос Циципас. 20-годишният грък победи с 3:1 Филип Крайнович.

Всичко най-интересно от загубата на Григор Димитров от Стан Вавринка може да прочетете в SportLive.bg.