Григор Димитров се срина срещу аутсайдер и напусна Australian Open (ВИДЕО)

7593

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров изненадващо отпадна от Australian Open. Хасковлията загуби от 69-ия в света Нуно Боржеш в битка за място на осминафиналите с 1:3 (7:6(3), 4:6, 2:6, 6:7(6)) за 3 часа и 8 минути игра. В следващия кръг португалецът ще се изправи срещу номер 3 в ранглистата на АТП Даниил Медведев.

Гришо поведе след равностоен първи сет

Първият сет премина равностойно. Двамата състезатели взимаха без особени затруднения своите сервис геймове. Едва при 5:5 Боржеш показа известни колебания. Стигна се до 40:40, но Гришо не успя да се възползва от ситуацията. По-късно хасковлията изравни, а в тайбрека направи два минипробива, за да поведе с 1:0 в общия резултат.

В ПРЕДНИЯ КРЪГ: Гришо се поизпоти, но се справи с Кокинакис и продължава напред на Australian Open (ВИДЕО)

Гришо пропиля шансове за брейк и допусна пробив и изравняване

В началото на втората част Димитров пропиля три възможности за брейк и допусна такъв за 2:3. Силният сервис помагаше на португалеца да се измъкне. Той оцеля в осмия гейм, когато отрази четири точки за пробив при подаването си. Българинът така и не съумя да се върне в сета и позволи на съперника да възстанови паритета - 1:1.

Григор Димитров

Пълен обрат в мача

В третата част най-добрият ни тенисист се сгромоляса още на самия старт. Той инкасира два брейка, а 69-ият в ранглистата на ATP убедително затвърждаваше пробивите и поведе с 4:0. Това тотално уби интригата и с 6:2 Нуно Боржеш осъществи пълен обрат.

ОЩЕ: Колко пари заработи Григор Димитров с титлата си в Бризбън?

Сензацията е факт! Гришо е аут

Григор Димитров успя да се мобилизира. Взе своето подаване в първия гейм на четвъртия сет. След дълъг и драматичен втори той направи брейк от петия опит, за да дръпне 2:0. Всичко вървеше по план за хасковлията, но той изненадващо допусна нов спад и бе пробит за 5:4. Стигна се до нов тайбрек, който премина изключително драматично с размяна на минибрейкове. В крайна сметка Нуно Боржеш излезе победител с 8:6 и поднесе сензацията в 1/16-финалите на Australian Open.

ОЩЕ: Гришо изуми света на тениса с този удар (ВИДЕО)