Григор Димитров взе труден тайбрек и отстрани Корда за 1/4-финал в Марсилия (ВИДЕО)

08 февруари 2024, 18:02 часа • 4392 прочитания

Водещият тенисист на България Григор Димитров успя да победи американеца Себастиан Корда с 6-1, 7-6(5) в мач от 1/8-финалите на турнира от сериите ATP 250 в Марсилия. Гришо взе с лекота първия сет, а във втория направи обрат в тайбрека, за да се класира за 1/4-финалите.

Григор Димитров победи Себастиан Корда

13-ият в света българин е втори поставен в схемата на турнира и стартира директно от втория кръг. Той изигра безапелационен първи сет, в който направи два пробива, а на няколко пъти записа и фантастични удари срещу Корда.

Гришо направи обрат в тайбрек

Във втората част Григор започна с пробив, но постепенно американецът изравни силите и успя да върне пробива в осмия гейм. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който Корда водеше с 5:3 точки, но с четири последователни точки Гришо измъкна сета и крайната победа.

Така Григор Димитров записа първа победа срещу Корда, от когото има една загуба. На 1/4-финалите българинът очаква победителя от срещата Иржи Лехекча - Артур Риндеркнех. Ето какви са шансовете на Григор за титла в Марсилия.