И отново - куп пропуснати мачболи за старт на Григор в Акапулко

26310

Малко неочаквано първата ни ракета при мъжете Григор Димитров започна доста трудно срещу 101-вия в света сърбин Филип Крайнович. Григор загуби сет, но пък завърши срещата със стил – 6:3, 5:7, 6:0 и направи първа крачка към защитата на най-ценния си трофей досега – титлата в мексиканския курорт Акапулко, турнир от серията „500” на ATP.

Връх на абсурдността на мача беше вторият сет, в който Григор пропусна общо 12 точки за пробив, 9 в един гейм - първият на сета, който продължи почти 20 минути, а при 5:4 водеше с 40:0 на свой сервис и изпусна всичките три поредни мачбола. Мачът премина под много сериозното влияние на неприятен вятър, който повлия на качеството на срещата.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров е голямата атракция за феновете преди започващия тенис турнир в Акапулко тази седмица. ...