Основни фаворити отпаднаха от Australian Open, Раонич и Циципас впечатляват

2253

Канадецът Милош Раонич продължи със страхотното си представяне и се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като победи четвъртия поставен в схемата Александър Зверев с 6-1, 6-1, 7-6(5).

Световният номер 17 впечатлява с изявите си от началото на турнира, като записа победи над Ник Кирьос, Стан Вавринка и Пиер-Юг Ербер в първата седмица, а днес бе безпощаден срещу Зверев.

По този начин 28-годишният Раонич се класира за четвъртфиналите в Мелбърн за четвърти път в кариерата си, а там ще се изправи срещу хърватина Борна Чорич или Лука Пуй от Франция.

Григор Димитров се пропука в решаващите моменти - аут e от Australian Open

Осминафиналите на Australian Open останаха са последната спирка на Григор Димитров  в Мелбърн, след като категоричният фаворит от...

Голямата сензация на Откритото първенство на Австралия обаче беше сътворена вчера. Поставеният под №14 Стефанос Циципас отстрани шампиона от миналата година и истинска легенда в тениса Роджър Федерер.

Двамата изиграха изключително равностоен мач, който завърши при резултат 6-7(11), 7-6(3), 7-5, 7-6(5). Гъркът беше пределно концентриран по време на цялата среща и не допусна нито един пробив за близо 4 часа игра.

Това беше първи двубой между двамата тенисисти, а с победата младокът се класира и за първия си 1/4-финал на турнир от Големия шлем.

Следващото препятствие по пътя му е испанецът Роберто Баутиста Агут. И двамата са бъдещи участници на Sofia Open 2019.

Гришо разкри как го е променила работата с Агаси

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров беше на седмото небе след спечелването на третия си мач на Откритото първенство на Австралия. ...

При жените японката Наоми Осака продължи към четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия, след като победи Анастасия Севастова от Латвия с 4-6, 6-3, 6-4 на Род Лейвър Арина.

Анастасия Павлюченкова се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия, след като обърна поставената под номер 5 Слоун Стивънс – 6-7 (3), 6-3, 6-3.

Нейна съперничка в спор за място на полуфиналите е американката Даниеле Колинс, която изненадващо отстрани шампионката от 2016 Анжелик Кербер в два сета.

Двубоят между Павлюченкова и Колинс гарантира непоставена полуфиналистка в долната половина на схемата в Мелбърн, като победителката от мача им ще срещне спечелилата измежду Петра Квитова и представителката на домакините Ашли Барти.