Шампионка от Уимбълдън: Русия и Беларус не трябва да бъдат допускани на Олимпиадата

01 април 2023, 18:33 часа • 1810 | прочитания

Бившата световна номер 2 в ранглистата на WTA Петра Квитова се противопостави на предложението на Международния олимпийски комитет (МОК) да разреши на руски и беларуски спортисти да се завърнат в международни състезания. Чехкинята коментира и решението на организаторите на "Уимбълдън" да вдигнат забраната за участие на състезателите от тези страни, която бе валидна миналата година.

Още: Кошмарен обрат изхвърли Григор от Мадрид! Гришо профука 3 мачбола и отпадна от "щастлив губещ"

Още: "Джокович губи нарочно": Заподозряха Ноле в голям блъф преди Ролан Гарос

Шампионатът във Великобритания беше единственият турнир от Големия шлем, който не допусна състезатели от Русия и Беларус заради войната в Украйна. В петък обаче президентът на „Ол Инглънд Клъб“ Иън Хюит съобщи, че тенисистите от двете държави ще могат да участват под неутрален флаг.

Още: Експерт: Григор Димитров играе най-добрия си тенис, защото е постигнал вътрешен мир и е щастлив извън корта

Още: Новината за Григор Димитров, която възхвали България в световния тенис (ВИДЕО)

ОЩЕ: Позиция на МОК за руските спортисти зарадва Украйна и разгневи Русия

"Винаги съм казвала, че съм против войната. Тревожа се за украинския народ и украинските състезатели", коментира Квитова след успеха си над румънката Сорина Кръстя на полуфинала в Маями. "Оценявам това, че "Уимбълдън" имаше трудности преди година, когато не се присъждаха точки", каза световната номер 12, цитирана от Reuters. "Техните спортисти не трябва да участват и на Олимпийските игри в Париж", категорична е тя.

Още: Григор Димитров - Габриел Диало: Кога и къде да гледаме 1/8-финала на Мастърса в Мадрид

Още: "Живеем в справедлив свят": Надал зае страната на Синер и направи смела прогноза за Алкарас

Украйна заплаши вече, че ще бойкотира Олимпийските игри, ако бъдат допуснати до участие атлети от Русия и Беларус. Преди дни олимпийската шампионка в скока на дължина също се изказа негативно за предложението на МОК.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес