Заедно можем!

Страхотен Кузманов доближи България на успех от четвъртфиналите за ATP Cup

7890
Снимка: Getty Images/Gulliver

Димитър Кузманов направи изключителен мач срещу белгиеца Стив Дарсис и го победи с 6:0, 6:3 за около час и половина. Така България започна с победа в решаващите двубои срещу Белгия на ATP Cup. Отборът ни се нуждае от още една победа, за да се класира на 1/4-финала на турнира, като след този сблъсък предстои битка между Григор Димитров и Давид Гофен.

Кузманов изигра много силен двубой, в който почти нямаше никакви критични моменти и бе концентриран до края. През втората част българинът изостана с пробив, но това само го мотивира допълнително и го върна още в следващия гейм, а след това стигна и до втори. След тази загуба Белгия вече няма никакъв шанс за продължаване, тъй като се нуждаеха от резултат 3:0.

Повече подробности за двубоя на Кузманов - вижте в Sportlive.bg.

Григор Димитров изпусна златен шанс да класира България напред, загуби от Давид Гофен

Григор Димитров записа едва втората си загуба от Давид Гофен в своята кариера във втория сблъсък на България срещу Белгия на ATP C...

ПРЕДИ ДВУБОЯ

До момента в надпреварата България има две победи над Великобритания с 2:1 и над Молдова със същия резултат и при успех над Белгия ще се класира напред към фазата на директните елиминации. "Лъвовете" нямат право да се отпускат и ще гонят задължителна победа, защото в противен случай рискуват да се смъкнат до 3-о място и да отпаднат от надпреварата.

Веднага след срещата Кузманов - Дарси следва черешката на тортата в сблъсъка България - Белгия, а именно Григор Димитров срещу Давид Гофен.