Световната №1 триумфира с втора титла на Ролан Гарос

04 юни 2022, 17:26 часа 2189 прочитания 0 коментара

21-годишната Ига Швьонтек не може да бъде спряна. Полската тенисистка спечели втора титла от Ролан Гарос в кариерата си, както и шести пореден трофей в тура.

Още: Прочут треньор в целия свят: Малееви са най-великото тенис семейство! Имат легендарна история...

Още: Ейса с трогателно послание за Григор Димитров след контузията: Няма по-трудолюбив и дисциплиниран човек от него

Тя надигра с 6-1 6-3 американската сензация Кори Гоф на финала в Париж и записа поредна победа №35. 

Швьонтек загуби само сет в целия турнир, а на финала допусна едва един пробив. Вкара 73% от първите си сервиси в игра, спечели 72% от точките в тези случаи и реализира пет брейка, за да пречупи съпротивата на американката.

По този начин Швьонтек лиши 18-годишната си съперничка от потенциално най-големия ѝ триумф, а в същото време дублира отличието си от Ролан Гарос 2020.

Още: Григор Димитров ще се завърне от контузия на мястото, където спечели първата си титла

Още: "Ахилесовата пета", която спира Яник Синер срещу Алкарас

Прочетете още за финала тук.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес