Виктория Томова стигна до 1/4-финалите в Сеул

19 септември 2024, 12:22 часа 635 прочитания 0 коментара

Водещата тенисистка на България Виктория Томова успя да се класира за 1/4-финалите на женския турнир на двойки в Сеул. Българката си партнира с японката Макото Ниномия, а двете успяха да победят Варвара Лепченко от САЩ и Наталия Стеванович от Сърбия с 4:6, 6:4, 13-11.

Още: Новак Джокович взе ключово решение преди последния турнир от Големия шлем за сезона

Още: Доминацията на Синер и Алкарас не изглежда непоклатима за някогашния "наследник на "Голямата тройка"

Виктория Томова с успех на двойки в Сеул

Томова и Ниномия трябваше да правят обрат, след като загубиха първата част. Вторият сет бе равностоен, като в първите девет гейма не се стигна до пробив, но в десетия българката и нейната съотборничка успяха да спечелят още първия си сетбол и да изравнят сетовете.

Виктория Томова

Дълъг тайбрек и четири мачбола отведоха Томова до победата

Последва дълъг тайбрек, в който Томова и японката пропуснаха три мачбола, но в нито един момент не дадоха такъв на опонентките си. Така при четвъртата си възможност двете тенисистки успяха да спечелят мача с 13:11 точки.

Още: Режимът на Вучич и политическите събития в Сърбия започват да оставят своя отпечатък върху спортната кариера на Джокович

Още: 5 поредни пробива: Как Григор разгроми Надал в единствената си победа от 15 мача (ВИДЕО)

В четвъртфиналите Томова и Ниномия ще срещнат поставените под номер 1 в схемата Вероника Кудерметова от Русия и Хао-Чин Чан от Тайван. През миналия месец Виктория Томова участва на US Open, но отпадна още на старта.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес