Разбираме, че ако сте закупили хубав, нов хладилник, искате да го поставите възможно най-близо до стената. Но знаете ли, че е по-добре да не правите това? Вместо това трябва да се уверите, че сте го поставили на поне 10 инча от стената.
Още: Само свекървата и хлебарката ще преживеят ядрена война, но от една може да се отървете с този трик
Още: Бял равнец - лек от градината за тялото ви
Не директно срещу стената
Хладилникът трябва да работи усилено, за да го охлади вътре. Топлината също се отделя по време на този процес и това се случва през решетката отзад. Поради тази причина също е много важно да не поставяте хладилника директно до стената. Ако го направите, топлият въздух не може да излезе много добре. След това вашият хладилник трябва да работи още по-усилено, за да го поддържа хладно вътре и следователно използва повече електроенергия.
Откакто преди месеци изчистих фугите в банята с това, не се е налагало да ги търкам
Още: Оцет от мащерка - еликсир за душата и тялото
Още: Долар - лев. Колко струва един щатски долар към един български лев днес, 1 май /валутен калкулатор/
Източник на топлина
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Грешни методи за отстраняване на кърлеж, които повишават риска от заразяване
Освен че държите хладилника си далеч от стената, също така е разумно да не го поставяте директно до нагревател или друг източник на топлина. Ако направите това, ще има много големи температурни разлики, които също могат да причинят повече кондензация в хладилника. След това вашият хладилник ще се намокри отвътре и ще се образува лед. Вие не искате това!
Дренажен отвор
Вашият хладилник близо ли е до източник на топлина и постоянно ли имате локва вода в хладилника си? Забележително е, че причината за това не е източникът на топлина. Най-честата причина е запушване на дренажния отвор. Когато това е блокирано, можете да получите локва вода на дъното. Затова винаги проверявайте внимателно дали дренажният отвор е запушен. Най-добрият начин да проверите това е да увиете калаено фолио около дървено шишче и да го забодете в отвора. След това сами ще видите дали дупката е запушена или не.
Още: Защо трябва да консумираме целина?