Независимо, че болестта е нелечима, навременното поставяне на диагноза и правилно подбраното лечение позволяват на човека да живее пълноценно и да избегне усложненията. Болестта на Хашимото, иначе казано автоимунният тиреоидит, е описана напълно през 1912 г. от японския медик Хакари Хашимото. Именно той я определя като разстройство на имунната система, което засяга щитовидната жлеза.
Още: Само свекървата и хлебарката ще преживеят ядрена война, но от една може да се отървете с този трик
Още: Бял равнец - лек от градината за тялото ви
Какво точно е щитовидната жлеза?
Тя изработва хормоните, съдържащи йод, които участват в обмяната на веществата, в растежа на отделни клетки и на организма като цяло, в предпазване на костите от износване. Щитовидната жлеза се намира на шията, над трахеята и има формата на пеперуда. При наличие на Хашимото, жлезата намалява изработката на хормони и нанася непоправими вреди върху човека.
Генетическа предразположеност
Още: Оцет от мащерка - еликсир за душата и тялото
Още: Долар - лев. Колко струва един щатски долар към един български лев днес, 1 май /валутен калкулатор/
Рискът за поява на Хашимото се повишава, когато човек има роднини, които са болни от тази или друга болест от същия тип. Когато има такава наследственост, заболяването се открива при деца на 12-16 години и това е първият пик при напоследък масовата проява на Хашимото.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Грешни методи за отстраняване на кърлеж, които повишават риска от заразяване