Почина дъщерята на Уолт Дисни

20 ноември 2013, 10:09 часа 69830 прочитания 0 коментара

На 79-годишна възраст в Калифорния почина Даян Дисни Милър - голямата дъщеря на легендарния Уолт Дисни и неговата съпруга Лилиан. Причината за смъртта са усложнения в резултат на травма при падане през септември.

Още: ТР "Сфумато" открива сезона с нова версия на Маргарита Младенова по "Идиот" на Достоевски

Още: Семейното шоу "Ледено сърце", вдъхновено от "Frozen", идва в България

Това съобщи семейният приятел Ричард Грийн.

Даян Дисни е роден на 18 декември 1933 г. в Лос Анджелис. Тогава всички вестници обявяват: "Мики Маус има дъщеря" .

Именно благодарение на разходките с децата си в градския парк Грифит, на Дисни му се ражда идеята да създаде центрове за семейни забавления, които по-късно са материализирани в "Дисниленд" по целия свят.

Още: Топ оперни мениджъри, знакови юбилеи, надежда за бъдещето на операта – какво ни очаква на "Опералия 2025"?

Още: Бил Гейтс и Стив Джобс на сцената на Народния театър

Даян е автор на биографията на баща си, снима се в няколко документални филма, включително " Баща ми - Уолт Дисни" (2006 г.). Благодарение на нейните усилия , в Сан Франциско се появява семейният музей на Дисни. Едно от главните й постижения е приносът за изграждане на концертната зала "Уолт Дисни" в Лос Анджелис , която е открита на 23 октомври 2003 г.

Източник: БГНЕС

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виктория Пенева
Виктория Пенева Отговорен редактор
Новините днес