Средновековен фестивал ще се проведе край крепостта "Баба Вида"

25 август 2018, 11:27 часа 10541 прочитания 0 коментара

Крепостта „Баба Вида“ е естествен декор на Средновековния фестивал „Бъдин“ днес и утре (25 и 26 юни) във Видин.

Още: Стартира 11-отото издание на "Зелени библиотеки" в парковете на София

Още: Български учен e удостоен с престижен световен медал

Идеята на организаторите от общината е така да привлекат вниманието към запазената крепост, превърнала се в символ на града, предава БНР.

Изданието на фестивала, чието начало е тази вечер, е шесто поред. Запазената средновековна крепост, която е и туристическа атракция, ще бъде представена по нетрадиционен начин чрез въздушна акробатика. Спектакълът на трупа "Кънетик" ще е на една от кулите пред входа на крепостта. Заедно с това, актьори на кокили, облечени като приказни герои, ще забавляват децата, каза Цецка Цокова старши експерт по туризма в общината:

“Тази година сме заложили на мотото "История и иновация". Баба Вида е пълна с история. Тя си остава символът на Видин и най-забележителният ни паметник, и затова предлагаме по-различен поглед върху този исторически обект“.

Още: България с четири медала от олимпиада по физика

Още: Полицаи помогнаха на пътник с инфаркт, попаднал в задръстване на АМ "Хемус"

Организаторите от общината обещават на посетителите запомнящо се преживяване.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес