На година посрещаме хиляди туристи и очакваме тази година техният брой да достигне 60 000 души. Това каза за БТА кметът на Видин Герго Гергов. Той е убеден, че за развитието на туризма принос има днес новият мост над река Дунав при Видин-Калафат, който отвори широко вратата на района и към Европа.
Още: "Легенда за трите сестри" на Ансамбъл "Дунав" предизвика фурор сред ценителите на фолклора
Още: Фестивал "Синия Дунав" посреща Ансамбъл "Чинари" за първия им самостоятелен концерт във Видин
За привличането на повече туристи във Видин общината е открила обновен информационен център, който предлага не само информационни услуги, но и характерни и уникални сувенири.
Намерението ни е да се развива не само културен, но още винен и кулинарен туризъм, разказва кметът.Той допълни: "Днес сме свидетели как се възражда славата на Видин като една от старите столици на България, с богата история и култура и това е пътят да го превърнем в една от перлите на брега на река Дунав".
Още: Дървеници нападнаха Спешна помощ във Видин
Още: Близки на починал пациент потрошиха нова линейка във Видин