България разби Иран на Световното по волейбол

4584 0
photo of България разби Иран на Световното по волейбол
Снимка: italy-bulgaria2018.fivb.com/en/
Националният отбор на България стартира с победа втората групова фаза от Световното първенство по волейбол. Момчетата на Пламен Константинов надиграха Иран с 3:0 (25:19, 28:26, 26:24) в зала "Арена Армеец".

Двата тима се срещат за втори път по време на Мондиала в Бъглария и Италия. В група "D", която се игра във Варна, "персите" победиха с 1:3, но днес "лъвовете" взеха сладък реванш.

Това е първа победа за България в група "G", където са още тимовете на САЩ и Канада. По-рано днес Америка спечели с 3:1 срещу "кленовите листа" и почти сигурно  ще играе на финалната шестица в Италия.

България изигра страхотен първи гейм и буквално прегази съперника. През втората част тимът ни имаше проблем в хода на целия гейм, като изоставаше в резултата. В крайна сметка обаеч направихме страхотен обрат за успех в частта с 28:26. Третата част бе също оспорвана, като вървеше точка за точка. В края "лъвовете" дръпнаха с 24:20, но допуснаха изравняване. Все пак две успешни атаки на Валентин Братоев, който изигра пореден силен мач, донесоха победата на България.

Всичко най-интересно от победата на България над Иран може да прочетете в SportLive.bg.