България с драматична победа над Чехия на Евроволей 2021

3075
Снимка: eurovolley.cev.eu

Националният отбор на България по волейбол записа втора поредна победа на Европейското първенство. Момчетата на Силвано Пранди изиграха изключително труден мач, но стигнаха до успеха срещу Чехия с 3:2 гейма (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:10).

България започна ударно мача след невероятна серия в началото на първия гейм и поведе с 10:2. Геймът беше изключително успешен като Цветан Соколов и компания показаха голямата си класа и "трикольорите" спечелиха с 25:10.

България U19 загуби от Полша във финала на Световното по волейбол

Националният отбор на България по волейбол (U19) загуби с 0:3 (20:25, 19:25, 19:25) от Полша във финала на световното първенство, игран...

В следващите две части обаче чехите се поокопитиха и успяха да вкарат мача с ритъм "точка за точка", като не допускаха България да направи брейк пойнт. Грешките от сервис и в посрещането позволиха на домакините да поведат с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм сценарият можеше да се повтори, но три поредни аса на Тодор Скримов дадоха шанс на България да се върне в срещата и след две успешни атаки на Мартин Атанасов "лъвовете" спечелиха с 26:24.

В тайбрека България се оказа по-силна и спечели с 15:10. А подробен репортаж от срещата може да прочетете в SportLive.bg.