Националният отбор по волейбол за жени записа десета загуба в Лигата на нациите

1837
Снимка: en.volleyballworld.com

Националният отбор на България по волейбол за жени записа десетата си загуба в тазгодишното издание на Лигата на нациите. В последния си мач в турнира родните състезателки отстъпиха с 2:3 (25:20, 16:25, 14:25, 25:17, 4:15) пред двукратния световен шампион – Сърбия.

Мачът срещу Сърбия

България изигра два силни гейма срещу Сърбия, но в крайна сметка загуби тайбрека и оттам мача с резултат 3:2!...

Posted by Bulgarian Volleyball Federation on Saturday, July 1, 2023

България започна много силно мача и взе първия гейм с 25:20. След това обаче сръбкините показаха страхотна игра и затвориха следващите две части съответно на 16 и 14 точки. „Лъвиците“ обаче успяха да се върнат в срещата и изравниха геймовете, като по този начин се стигна до тайбрек. В него обаче българките нямаха никакъв шанс и го загубиха с 4:15, а по този начин и мача.

Оставането на България в турнира

След изиграването на всички 12 срещи от Лигата на нациите България заема предпоследната 13-та позиция с актив от две победи и 10 поражения. Родният тим има общо 9 точки в актива си. Оставането на България в Лигата на нациите пък е под въпрос, тъй като зависи от изхода на двубоя Турция – Хърватия, който ще се играе по-късно днес. За да останат в надпреварата, българките се надяват на загуба на хърватките.

Преди дни националният тим отстъпи пред Полша.