След страхотна драма България загуби спечелен мач срещу Сърбия

6911

Българският национален отбор по волейбол загуби от Сърбия в мач от турнира Лигата на нациите в „Арена Армеец“. Националите ни допуснаха поражение с 2:3 (17:25, 25:23, 25:23, 21:25, 14:16), като в последния пети гейм допуснаха обрат, въпреки че водеха с 5 точки.

България направи слаб първи гейм, като единственото положително бе до първото техническо прекъсване, на което се оттегли с 3 точки преднина. Неубедителната игра на българите в атака обаче, както и при сервис, помогна на сърбите да направи обрат и да затвори първия гейм - 17:25. Вторият гейм бе много труден за българите, но те показаха характер в края и успяха да осъществят обрат за 25:23. Голямата разлика бе блокадата, както и подобряване на атаката - от 15 атаки 14 бяха реализирани, което се постига много трудно.

България записа втора победа в турнира Лига на нациите

Днес българският национален отбор по волейбол записа втората си победа в турнира Лига на нациите. "Лъвовете" направиха обрат и стигнаха...

Скримов записа много силен трети гейм, в който записа много важни точки за обрата в геймовете. Отново при същия резултат, като при втория гейм, 25:23, националите ни затвориха гейма. Атаката на тима продължи да е на ниво, като Сърбия ни превъзхождаше единствено при блокадата. Розалин Пенчев започна в състава на България на мястото на Валентин Братоев в началото на 4-ия гейм. Това обаче изглежда не повлия добре на играта на "лъвовете", като още при второто техническо прекъсване сърбите си осигуриха преднина от 3 точки, която не изпуснаха докрай, въпреки усилията на нашите момчета в края на гейма. В тайбрека националите ни започнаха много добре и дръпнаха с 10:5, но след това влязоха в серия от 1:5 точки за сърбите, която се оказа пагубна, след което и не се възползваха от два мачбола. Логично, Сърбия не прости и обърна нещата в своя полза, затваряйки гейма и мача - 14:16.