Втори в Европа: България U17 с достойно представяне

1734
Снимка: bvf.bg

Националният тим на България по волейбол за юноши до 17 години завоюва сребърните медали на Европейското първенство в Подгорица. Във финала младите "лъвове" отстъпиха с 1:3 (23:25, 19:25, 25:20, 20:25) срещу състава на Италия. Преди този двубой възпитаниците на старши треньора Десислава Величкова бяха загубили само един гейм в осем мача на турнира в Черна гора.

Двама наши национали бяха определени за най-добри по постове и влязоха в Идеалния отбор на шампионата. Индивидуални отличия  получиха Димитър Добрев, който стана "най-добро либеро", както и Николай Николаев за "най-добър централен блокировач". Така за втори път страната ни стига до второто място на европейско първенство в тази възрастова група.

НА ПОЛУФИНАЛА: България размаза Испания

Срещата започна с преднина за италианците от 6:2 точки, но българите обърнаха и докараха резултата до 22:18. Тогава обаче "трикольорите" допуснаха няколко грешки, а съперникът не чакаше втора покана, за да затвори гейма. След равностоен старт на втората част "лъвовете" значително изостанаха и не успяха да се върнат обратно - 2:0

Момчетата на Величкова демонстрираха характер, съкратиха аванса на Италия в хода на третия гейм и го взеха безкомпромисно. За повече обаче те нямаха сили, а "адзурите" се поздравиха с европейска титла. За страната ни най-резултатен в мача бе Жасмин Величков с 20 точки. Константин Манолов завърши с 14 точки, а с толкова приключи и Петьо Иванов.

ОЩЕ: 365 дни до Париж 2024: Никола Станчев – първият българин, стъпил на олимпийския връх