Харис призова за прекратяване на войната в Газа

18 септември 2024, 06:02 часа 930 прочитания 0 коментара

Кандидатът за президент на САЩ от Демократическата партия Камала Харис призова за прекратяване на войната между Израел и Газа. Тя заяви, че Израел не трябва да окупира отново палестинския анклав, след като близо едногодишният конфликт приключи.

Още: FT разкри плановете на САЩ за Украйна след края на войната

Още: Как изглежда победата за Зеленски, Путин и Тръмп? Сценариите от доц. Искрен Иванов (ВИДЕО)

ОЩЕ: Смятат я за победител: Харис увеличава преднината си пред Тръмп

В речта си във Филаделфия пред Националната асоциация на чернокожите журналисти тя призова за прекратяване на огъня между Израел и палестинските бойци на Хамас, за решение с две държави и за стабилност в Близкия изток по начин, който не укрепва позициите на Иран.

„Много ясно заявихме, че сделката трябва да бъде сключена в интерес на всички в региона“, каза вицепрезидентът на САЩ Харис в отговор на въпроси, зададени от трима журналисти.

Още: ООН: Над 2 млрд. души все още нямат достъп до безопасна питейна вода

Още: Тръмп възнамерява да върне старото название на Пентагона

Най-малко 41 252 души са били убити и 95 497 ранени при израелската офанзива в управляваната от Хамас ивица от 7 октомври насам, съобщи здравното министерство на Газа. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес