Маймуна звънна на спешния телефон 911 в САЩ и вдигна екип под тревога

17 август 2022, 11:16 часа 3213 прочитания 0 коментара

Полицаи в Калифорния се изстреляха към зоологическа градина, за да открият, че са били вдигнати под тревога от пакостлива маймуна, предаде АФП.

Още: Няма пари: Американското посолство у нас спира да обновява профила си във Facebook

Още: Ще има ли проблем с визите, след като правителството на САЩ спря работа?

Диспечерите изпратили служителите да проучат възможния спешен случай, след получаване на обаждане в събота през нощта, което прекъснало.

Заместник-шерифите в окръг Сан Луис Обиспо проследили обаждането до офисите на "Зоопарк за вас" (Zoo to You), намиращ се на около 320 км северно от Лос Анджелис, но не открили хора да имат проблеми.

Те обаче не се обезсърчили и решени да стигнат до дъното на мистерията, започнали разследване.

Още: Планът на Тръмп за Газа – рамка за преговори или плаващи пясъци: Анализ на журналист

Още: Няма пари: Правителството на САЩ спря работа

"След което те разбрали, че трябва да е бил Рут – маймуна капуцин", посочва шерифската служба в пост в социална медия.

"Очевидно Рут е взел мобилния телефон на зоологическата градина, който бил в голф количката на зоопарка, която се използва за пътуване в територията му от 40 акра (160 декара)".

Капуцините са особено любопитни създания, които се наслаждават да опипват и натискат обектите, които са взели.

"И Рут направил точно това… като случайно натиснал правилната комбинация от цифри да ни се обади."

Още: Тръмп: Глупав човек, който работи за Путин, ни заплаши, затова изпратих ядрени подводници край Русия (ВИДЕО)

Още: Топ физическо ниво или уволнение: Военният министър на САЩ стяга генералите и плаши враговете (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес