Нанси Пелоси е преизбрана в Камарата на представителите

09 ноември 2022, 09:30 часа 2552 прочитания 0 коментара

Председателят на Камарата на представителите в Конгреса на САЩ Нанси Пелоси печели битката за преизбирането си в долната камара на американския законодателен орган.

Още: "Може да е голям проблем": Тръмп реагира остро на руското въздушно нахлуване в Естония

Още: Тръмп обяви кога ще отиде на крака при Си Дзинпин, той също щял да дойде в САЩ - някога

На междинните избори в 11-и конгресен район в щата Калифорния тя е натрупала солидна преднина пред републиканеца Джон Денис - 81,5% срещу 18,5% при 47% преброени бюлетини, съобщава CNN.

Пелоси, която в момента заема третия най-висок пост в държавната йерархия в САЩ, представлява Калифорния в долната камара на Конгреса от 1987 г.

През годините 82-годишната Пелоси се превърна в едно от най-изявените лица на Демократическата партия. Като председател на парламента тя си спечели репутацията на силен и могъщ лидер на демократите в Камарата на представителите, който упражнява значително влияние и здраво държи в ръцете си членовете на своята фракция.

Още: Нова резолюция в САЩ за Северна Македония: Хвали се и сътрудничество на македонската армия с американска военна структура

Още: Наказателна акция: Тръмп заплаши "вражески" телевизионни мрежи с отнемане на лицензи

Пелоси беше и яростен противник на републиканците и в резултат на това се превърна в силно поляризираща фигура във Вашингтон.

ОЩЕ: Демократ надви д-р Оз в Пенсилвания и даде преднина на партията си в битката за Сената

Следете на живо всички резултати от изборите за Конгрес в САЩ - тук.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес