Пресслужбата на ООН опроверга съобщенията за пожар в централата на организацията в Ню Йорк.
Още: От Русия с любов: Путин се подигра на Уиткоф, предавайки му орден на Ленин за сина на шеф в ЦРУ
Евакуацията на персонала е извършена като предпазна мярка, заяви във вторник Фархан Хак – заместник-говорителят на генералния секретар на ООН.
Дипломати, сътрудници и посетители на сградата на ООН в Ню Йорк бяха евакуирани заради съобщение за пожар. След включването на сигнала за противопожарна тревога в сградата са били прекратени по спешност всички провеждащи се в момента срещи, включително и заседание на Съвета за сигурност във връзка със ситуацията в Хаити, а хората са били изведени на безопасно място.
Общият брой на евакуираните е около 150 човека. Около 20 минути след включването на алармата от пожарната са разрешили на хората да се върнат в сградата и да продължат работа.
Още: Срещата в Аляска - още едно унижение за Путин, показващо кой е шефът
Още: Стрелба на "Таймс Скуеър" в Ню Йорк, има ранени (СНИМКИ)