При престрелка между заподозрени членове на картел в планински район на северния мексикански щат Чиуауа са загинали най-малко осем души, а един е ранен, съобщиха местните власти, цитирани от АФП.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
Прокуратурата на щата съобщи, че престрелката е станала в Гуачочи, един от най-големите градове в труднодостъпния планински район, в който живеят коренните жители от етническата група тараумара.
ОЩЕ: 14 полицейски служители са отвлечени в Мексико
На едно кръстовище "бяха открити осем безжизнени тела, трима от които обгорени, както и ранен мъж, който беше закаран за медицинска помощ", се казва в официалното изявление.
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
Властите са открили и два изгорели микробуса.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)
Още: Държавният департамент на САЩ подкрепи Украйна за примирието: "Защо да чакаме 10 дни?" (ВИДЕО)
Според местните медии в сблъсъка са участвали съперничещи си клетки на картела "Синалоа", един от най-мощните в Мексико, а сред жертвите се предполага, че е местен ръководител на престъпната организация.
Планинският район Тараумара, разположен на един от пътищата на наркотиците към Съединените щати, от години е разтърсван от насилие, свързано с трафика на наркотици.
Според съобщения от вестници в Чиуауа през последните седмици сблъсъците в Гуачочи са се засилили, което е принудило много хора да напуснат града с около 14 500 жители.
Преди година в Серокахуи, друг град, сгушен в планината, йезуитските свещеници Хавиер Кампос и Хоакин Мора бяха убити от мъж, който нахлул в църква, докато преследвал екскурзовод, който също загинал при нападението.
От началото на противоречивата военна стратегия за борба с наркотиците през декември 2006 г. в Мексико са регистрирани над 350 000 убийства, повечето от които се приписват на престъпни организации, пише БГНЕС.