Папа Франциск замина днес на посещение в Латинска Америка, в което са включени Чили и Перу.
Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц
81-годишният папа излетя от римското летище Фиумичино сутринта, отправяйки се на 22-та си задгранична визита.
В навечерието на заминаването му, най-малко двама души бяха убити и 65 ранени при земетресение с магнитуд 7,3, което разлюля южната част на Перу, страна известна с висока сеизмична активност, предаде БГНЕС.
Вторият човек във Ватикана , кардинал Пиетро Паролин, призна миналата седмица, че това "няма да бъде просто пътуване" за Франциск. По време на негомвото посещение в Чили ще има протести на групи за защита на жертвите на сексуално насилие в скандалите, тресящи църквата.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
Той също така рискува много студен прием от местното население, което отдавна протестира срещу кражбата на земите на неговите предшественици от испанските конкистадори.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
Папата ще трябва да действа внимателно в политически план в Перу, която беше разтърсена от протести след изключително спорното предсрочно освобождаване този месец на бившия президент Алберто Фухимори, който беше вкаран в затвора за нарушаване на човешките права.