Говорителят на американския Държавен департамент Нед Прайс допусна вероятността САЩ да си сътрудничи с новото правителство в Афганистан, съобщи Анадолската агенция.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
„Продължаваме контактите с представителите на движение „Талибан“ в Доха. Американските военни са разговаряли с талибаните и намясто в Кабул“, съобщи Прайс по време на брифинг във Вашингтон.
Според него, позицията на Съединените щати ще зависи от действията на правителството в Афганистан, т.е. на талибаните.
Ръководителят на пресслужбата съобщи, че всички служители на американското посолство в Кабул, включително посланикът, са откарани на международното летище „Хамид Карзай“, където са в пълна безопасност. В Пентагона работят върху създаването на сигурни и надеждни условия за продължаване на военните и търговските полети.
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
САЩ координират действията си с международните партньори. Държавният секретар Антъни Блинкен е разговарял с външните министри на няколко държави, включително и с турския си колега Мевлют Чавушоглу.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)
На въпрос дали Вашингтон признава Ашраф Гани за президент на Афганистан, дипломатът отговори, че САЩ работят с международната общност по въпроса относно признаването кой стои начело на държавата.