САЩ може би няма да позволи сливането на AT&T и Time Warner

21 ноември 2017, 06:30 часа • 1918 | прочитания

Министерството на правосъдието на САЩ смята да забрани сделката по сливането на американската корпорация Time Warner с телекомуникационната компания AT&T, съобщи CNN.

Още: Тръмп оряза парите на две от най-големите обществени медии в САЩ

Още: 100 дни провал: Тръмп се отказва от ролята на посредник в мирните преговори в Украйна

Според източници на телевизията, министерството на правосъдието смята да блокира операцията чрез съда, защото вижда в сливането опасност за средата на конкуренция на пазара и опасност от поскъпване на услугите в сектора. Това ще означава продължителни съдебни действия, пише БГНЕС.

Едно от предположенията защо се стига дотук гласи, че и американският президент Доналд Тръмп има определено участие - заради публичните си нападки към CNN, която е притежавана от Time Warner.

Съгласно условията на сделката се предполагаше, че компанията AT&T ще купи Time Warner за около 85 млрд. долара. Time Warner е един от най-големите в света конгломерати в областта на новините и развлекателния бизнес. Той е създаден през 1990 година чрез сливане на компанията Warner Communications и издателската къща Time Inc.

Още: Ричард Гиър: "Тръмп е като разглезено детенце, което обича да чупи и руши"

Още: Тръмп краде от Путин Деня на победата

Основаната през 1983 г. AT&T е най-голямата компания за местна и международна телефония, както и един от най-големите американски мрежови оператори и интернет провайдери.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес