Министерството на правосъдието на САЩ реши да не предявяват обвинение към основателя на WikiLeaks Джулиан Асандж за неговата роля в публикациите на няколко свръхсекретни материали на ЦРУ, съобщи Politico, позовавайки се на американски чиновници и информирани източници.
Още: "Ядрени ракети": Тръмп се шегува какво ще сложи на покрива на Белия дом (ВИДЕО)
Още: Притеснително: Месоядна бактерия започва да сее паника
Според медията, прокурорът не може да предяви нови обвинения срещу Асандж по няколко причини, сред които - недостатъчно време на правителството за времето на тяхното движение - по закона за екстрадиция обвинения е необходимо да бъде издадено до 60 дни от момента на първите публикувани изречения от документите с висока секретност на ЦРУ.
Обсъжданите подобни дела в съда застрашават разпространението на още количества засекретени файлове на ЦРУ. Освен това, само ЦРУ никога официално не е потвърждавало, че публикуваните документи са оригинални.
Сега съдът очаква от САЩ пълния пакет документи, който позволи да бъде прието решение за това разрешават ли освобождаването на подсъдимия в САЩ.
Още: Случая "Епстийн": Призоваха Бил и Хилъри Клинтън да дадат показания по делото
Още: "Мъртвата ръка" и "Периметър": Русия или САЩ са с по-мощен подводен флот (СНИМКИ)