Съединените щати заявиха, че остават ангажирани с преговорите със Северна Корея въпреки нейните "провокации", след като лидерът Ким Чен Ун обеща да ускори работата по ядрената програма на страната.
Още: Мегасделки и суровини: Какво всъщност поиска Тръмп от Саудитска Арабия?
Още: Търговецът Тръмп: САЩ и Саудитска Арабия подписаха най-голямата сделка за отбрана в историята
"Оставаме отворени за участие в дипломация и диалог с КНДР относно прекратяването на ядрената ѝ програма”, заяви говорителят на Държавния департамент Нед Прайс, цитиран от БГНЕС.
"Но също така сме длъжни да обърнем внимание на неотдавнашните провокации, които наблюдаваме от страна на КНДР, включително двете скорошни изстрелвания на междуконтинентални балистични ракети", каза той пред репортери.
Прайс заяви, че изявлението на Ким Чен Ун потвърждава "нашата оценка, че КНДР представлява заплаха за международния мир и сигурност и за глобалния режим на неразпространение на оръжия".
Още: Здравният министър на Тръмп се изкъпа с внуците си в река, пълна с фекалии (СНИМКИ)
Още: Тръмп праща в Истанбул съветници с различни виждания за разговорите Русия-Украйна